Getafe - Petrolul 1-1, într-un meci amical disputat în Spania

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Cosmin Contra, antrenor Petrolul FOTO Rpressport.ro

Getafe şi Petrolul au încheiat la egalitate, scor 1-1, partida test jucată la Madrid, rezultatul fiind stabilit încă din prima repriză.

Cosmin Contra a profitat de întreruperea campionatului pentru a programa o partidă amicală în Spania, cu Getafe, formaţie la care a evoluat în trecut. Ploieştenii au deschis scorul în minutul 20, prin Boudjemaa, dar au fost egalaţi în minutul 39, gol Jaime Gavilan.

Cosmin Contra a început partida cu:

Bornescu (30 Povilas) – Achim, Beţa (34 Mustivar), Benga, Guilherme – De Lucas, Romario – Priso, Fernandez, Boudjemaa – Camara.

La pauză, tehhnicianul ploieştenilor a apelat la Teixeria, cel care l-a înlocuit pe De Lucas, iar, din minutul 60 au mai intrat Pecanha, Alcenat, Albin şi Dore, aceştia schimbându-i pe Povilas, Priso, Boudjemaa şi Camara.

Antrenorul prahovenilor a deplasat 19 jucători în Spania, fără Hoban, convocat la echipa naţională, şi fără Hamza, Morar, Marinescu şi Enza, cu probleme medicale.