Eşec dureros pentru Gloria Buzău la Constanţa

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Meciurile în deplasare au devenit un calvar pentru fotbaliştii de la Gloria Buzău. Astăzi, gruparea buzoiană a suferit cea de-a treia înfrângere pe teren advers în acest sezon. Gloria Buzău a fost învinsă de Farul Constanţa cu 4-0.

Golurile gazdelor au fost încscrise de Enciu, în minutele 10 şi 63, autogol Răduca, în minutul 27, şi prin Ivănică, în minutul 76. Buzoienii au înscris şi ei, în minutul 29, dar golul lui Ghiţă a fost anulat pe motiv de offside.

Este cel de-al treilea eşec în deplasare pentru Gloria Buzău, după ce sâmbăta trecută, gruparea din Crâng a pierdut cu scorul de 4 - 2 în faţa formaţiei ACS Berceni, iare în urmă cu două săptămâni, fusese învinsă cu 3-0 de Academica Piteşti.

În celelalte partide disputate astăzi în Ligaa doua, seria I, s-au înregistrat rezultatele: CS Baloteşti – Rapid CFR Suceava 1-2, CF Brăila – Academica Piteşti 2-0 şi FCM Dorohoi – FC Voluntari 1-4.

Duminică, de la ora 11, Liga 2 programează alte două partide: CSM Unirea Slobozia – ACS Berceni şi Săgeata Năvodari – Sport Club Bacău.